Månedsvinner mai 2025

Foto: Erik Waal
Foto: Erik Waal

Vi kåret nylig vinneren av månedens fotokonkurranse, og denne gangen var temaet «Fargerikt». Med et bilde som både fanger øyet og pirrer nysgjerrigheten, gikk Monica Tselentis seirende ut med sitt kreative og spektakulære fotografi.

Bildet viser et stilfullt krystallglass fylt med en kaleidoskopisk miks av klare, skinnende farger. Som små kunstverk flyter fargerike elementer – kanskje isbiter, kanskje noe helt annet – i væsken, som reflekterer og bryter lyset på dramatisk og elegant vis. Det er en eksplosjon av rødt, blått, grønt, gult og lilla, alt innrammet i det intrikate mønsteret av glasset som gir bildet en nesten surrealistisk dybde. Små bobler danser rundt toppen av glasset og tilfører en leken og forfriskende energi til komposisjonen.

Juryen i Drammen Fotoklubb var ikke i tvil:

«Kreativ løsning på oppgaven. Stilfullt glass med flotte farger og fint lys i glasset og artig med boblene rundt. Man blir litt nysgjerrig om hva som finnes i glasset. Denne drinken ønsker vi å smake på. Juryen enstemmig at dette er en klar vinner.»

Det er nettopp denne nysgjerrigheten bildet vekker, som gjør det så virkningsfullt. Det er mer enn bare et fargerikt motiv – det er en visuell opplevelse som inviterer betrakteren til å drømme, undres og kanskje til og med kjenne smaken av noe magisk.

Monica Tselentis har med dette bildet vist hvordan teknisk dyktighet, kreativ idé og sans for detaljer kan smelte sammen til et verk som virkelig skiller seg ut. Gratulerer med en velfortjent seier!

Gull: Monica Tselentis

Foto: Monica Tselentis, "fargerikt"
Foto: Monica Tselentis, «fargerikt»

Monica mottar en verdisjekk på kr 1000,- fra CEWE, som kan brukes til bildeprodukter hos cewe.no. Vi gratulerer!

Sølv: Shira Raban

Foto: Shira Raban, "fargerikt"
Foto: Shira Raban, «fargerikt»

Juryens tilbakemelding:

Tøft russebilde som fanger stemning. Den grønne røyken gjør nesten hele bilde sammen med menneskene som står der. Kunne kanskje lysnet noe i de mørkeste partiene, særlig folkene.

Bronse: Kim Lyshaug

Foto: Kim Lyshaug, "fargerikt"
Foto: Kim Lyshaug, «fargerikt»

Juryens tilbakemelding:

Skarpheten er der den skal være. God utnyttelse av stor blender. Fargene er klare og fine. Flott bokeh.

Hederlig omtale: John-Vidar Halvorsen

Foto: John-Vidar Halvorsen, "fargerikt"
Foto: John-Vidar Halvorsen, «fargerikt»

Juryens tilbakemelding:

Fargene til horndykkeren kommer flott fram. Fuglen er helt i fokus, men burde vel vært mer til venstre i bildet. Da kunne den muligens fått en høyere plassering.

Vi gratulerer alle vinnerne og de antatte, og ser frem til neste runde av konkurransene, hvor temaet «lyst og begjær» vil utfordre kreativiteten og fantasien.

Månedens jury var Drammen fotoklubb med David Been som juryleder. Vi takker for en godt utført jobb!

Alle bidragene kan du se her:

Månedsvinner mai 2025 | Eidsvoll Fotoklubb

Månedens antatte bilder:

Gratulerer med plasseringene og takk for deltakelsen i fargerikt!

Alle innleverte bidrag:

Artikkelen er utviklet med bistand fra kunstig intelligens.

Related Images:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.